Unitate exterioara Mitsubishi Electric City Multi VRF Linia Small Y PUMY-P200YKM
Seria Mitsubishi Electrtic City Multi VRF Small Y (PUMY), care ofera acum 7 variante diferite, reprezinta solutia ideala pentru casele mai si birourile de taile medie. Aceste unitati exterioare pot fi conectate la pana 12 unitai interioare de diverse tipuri si clase de putere. Acest sistem ofera reduceri exceptionale ale costurilor de exploatare si corespunde aplicatiilor rezidentiale si comerciale.
Cea mai buna eficienta energetica din intreaga clasa
Noua serie Small Y (PUMY) a fost proiectata pentru a oferi niveluri extraordinare de eficienta energetica la functionarea in timpul verii (EER) si iernii (COP). Intreaga gama inregistreaza valori COP mai mari de 4, aceste unitati fiind utilizabile chiar si in regiunile unde legislatia este mai restrictiva in privinta performantelor.
Confort total. Chiar si la -20 °C
Noua serie Small Y (PUMY) este acum capabila sa functioneze in modul de incalzire, intr-o gama de temperaturi chiar mai mare (de la -20 la +15 °C).
Noua carcasa are o suprafata de schimb de caldura mai mare. Unitatile exterioare ale seriei Small Y pot fi conectate acum la intreaga gama de unitati interioare rezidentiale și comerciale, cu un aspect care corespunde perfect aplicatiilor (cum ar fi cladirile rezidentiale si hotelurile).
Puterea unui sistem VRF, eleganta unui sistem rezidential Multi-Split
Datorita noului Branch Box dedicat (disponibil in 3 sau 5 conexiuni) si a LEV KIT, unitatile exterioare Mitsubishi Electric Small Y pot fi acum conectate la o serie extinsa de unitati interioare rezidentiale si comerciale, fiind alegerea potrivita pentru o gama larga de aplicatii (precum cladiri rezidentiale sau hoteluri) acolo unde design-ul si eleganta sunt factorii decisivi.
Silentiozitate totala
| CARACTERISTICI GENERALE | |
| Producător | Mitsubishi |
| Tip produs | Unitate externa |
| CARACTERISTICI | |
| Capacitate | 8 Hp |
| Înălțime | 1338 mm |
| Latime | 330 mm |
| Lungime | 1050 mm |
| Capacitate răcire | 22.4 kW |
| Compresor | Inverter |
| Capacitate încălzire | 25 kW |
| SEER | 6.67 |
| SCOP | 3.66 |
| Alimentare | Trifazic |
| UNITATEA EXTERNĂ | |
| Tip unitate | VRV |
| Greutate | 141 kg |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe răcire | -5°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe răcire | +52°C |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe încălzire | -20°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe încălzire | +15°C |
| GARANȚIE | |
| Garanție | 36 luni |


